Akcesoria na Chrzest Święty

Sakrament Chrztu Świętego jest jednym z najpopularniejszych obrzędów kościelnych w Kościele Katolickim. Chrzest jest ważnym wydarzeniem w życiu zarówno dziecka, rodziców, jak i jego rodziców chrzestnych. Rolą tego sakramentu jest nawrócenie i oczyszczenie dziecka z grzechu pierworodnego dziedziczonego od rodziców. W chwili przyjęcia sakramentu, dziecko staje się członkiem Kościoła.

Świeca do Chrztu Świętego Świeca do Chrztu Świętego
Producent: DKK Design
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
Świeca do Chrztu Świętego Świeca do Chrztu Świętego
Producent: DKK Design
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pamiątka Chrztu Świętego, album Pamiątka Chrztu Świętego, album
Producent: DKK Design
Cena: 20,00 zł 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Chrzest Święty jest pierwszą uroczystością, którą rodzice przygotowują dla swojego nowonarodzonego dziecka. Oczywiście w pierwszej kolejności należy ustalić w przynależnej parafii termin przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego przez dziecko. Ważnym elementem, którego nie może zabraknąć podczas tego święta, są zaproszenia dla bliskich, którzy chętnie będą brać czynny udział w ceremonii, odświętnego ubranka, białej szatki oraz świecy.

Co jest potrzebne do ceremonii Chrztu w Kościele?

Podczas Chrztu potrzebnych jest kilka rzeczy, które mają swoje głębokie znaczenie. A są to między innymi:

 • Woda święcona, która symbolizuje chrzest Jezusa Chrystusa w rzece Jordan. Ponadto, woda ta ma moc oczyszczenia z grzechu.
 • Krzyżmo Święte, czyli mieszanina oliwy z oliwek i balsamu, dzięki której chrzczony jest w pewien sposób naznaczony przez Boga.
 • Biała szatka, która jest symbolem niewinności i cnoty wolnej od grzechu. Szatkę z wyszytym imieniem dziecka przygotowuje przeważnie matka chrzestna.
 • Świeca chrzcielna, która jest zapalana na znak, kiedy ochrzczony został uwolniony od grzechu szatana. Gromnicę zazwyczaj zapala ojciec chrzestny od paschału.

Chrzest Święty - oferta naszego sklepu internetowego

Na stronie naszego internetowego sklepu z akcesoriami religijnymi znajdziesz wiele ciekawych akcesoriów związanych z Sakramentem Chrztu Świętego. U nas możesz zakupić między innymi obrazki święte, ale nie tylko. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz przedmioty, które będą idealną pamiątką przypominającą o tak ważnym sakramencie kościelnym - Chrzcie Świętym.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl