Ikony Jezusa Chrystusa

Ikony Chrystusa odznaczają się bardzo długą historią. Wzmianki o pierwszych obrazach prezentujących wizerunki świętych pochodzą z IV i V wieku (informacje na ich temat znajdują się w m.in. w pismach św. Augustyna czy Hypatiusza z Efezu).

Co wyróżnia ikony Chrystusa?

Do charakterystycznych elementów ikon Jezusa Chrystusa zalicza się kolorystyka. Na ilustracjach dominują barwy złote, purpurowe, czerwone, zielone, niebieskie, białe oraz brązowe. Każdy odcień cechuje się bogatą symboliką – złoto uosabia świętość nieśmiertelność, purpura – bogactwo, władzę, a czerwień – życie i piękno. Nie bez znaczenia pozostają również gesty widoczne na ikonach Chrystusa – niesiona prawa ręka oznacza błogosławieństwo, a połączenie palca serdecznego i kciuka wyraża połączenie natury ludzkiej i boskiej.

Obrazy religijne na płótnie Jezus Chrystus Ecce Homo

To szczególna pozycja w naszej ofercie - wykonane są najnowocześniejszą metodą druku, dzięki której kolory są bardzo wyraziste, a wszystkie szczegóły i detale bardzo widoczne. Obrazy są na wysokiej jakości płótnie, które jest naciągnięte na ramę z profilowanych listew.

Ogromny wybór ikon Jezusa Chrystusa

Na naszej stronie internetowej prezentujemy obrazy przedstawiające różne wizerunki Jezusa. Na uwagę zasługuje m.in. ikona Chrystusa Pantakratora (władcy oraz sędziego świata), która uchodzi za jedną z najstarszych prezentacji Syna Człowieczego. Posiadamy też ikonę „Jezu, ufam Tobie!” nawiązującą do wizji siostry Faustyny Kowalskiej. Zainteresowaniem cieszą się również ikona „Ecce Homo” (z Mesjaszem w koronie cierniowej) oraz ikona „Jezus Chrystus Dobry Pasterz”.

Ikona Jezusa Chrystusa – idealny pomysł na prezent

Zachęcamy do zakupu ikony Jezusa Chrystusa. Oferowane przez nas artykuły stanowią świetny pomysł na upominek dla bliskich osób. Obrazy dostępne są w wielu rozmiarach, a na ich odwrocie można wygrawerować dowolny napis.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl