Paschał 100/75 Ż Paschał 100/75 Ż
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Paschał 110/90 B Paschał 110/90 B
Cena: 239,00 zł
szt.
zobacz więcej
Paschał 110/90 Ż Paschał 110/90 Ż
Cena: 239,00 zł
szt.
zobacz więcej
Paschał 90/63 B Paschał 90/63 B
Cena: 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
Paschał 90/63 Ż Paschał 90/63 Ż
Cena: 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
Paschał ecrue 100/75 E Paschał ecrue 100/75 E
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej

Paschały olejowe

Paschał to niezwykła świeca zapalana podczas Wigilii Paschalnej. Świeca paschalna umiejscowiona jest najczęściej w centrum prezbiterium lub obok ambony w okresie wielkanocnym jako symbol zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Pięć otworów z czerwonymi ziarenkami symbolizuje zbawcze rany Chrystusa a symbole alfa i omega oznaczają, że do Chrystusa należą czas i wieczność a on jest początkiem i końcem wszystkiego. W całym okresie liturgicznym od paschału zapalana jest świeca chrzcielna. Podczas pogrzebu świeca paschalna stawiana jest w pobliżu trumny jako zapowiedź rychłego zmartwychwstania.

Największy wybór świec ołtarzowych

Naszym klientom oferujemy największy wybór świec ołtarzowych - wszystkie bardzo starannie wykonane, z bardzo dobrej jakości materiałów. Dużą wagę przykładamy do wzornictwa i estetyki, dlatego w naszym sklepie znajdziesz piękne świece z emblematami na różne okazje kościelne. Zamieszczone na nich barwne aplikacje nawiązują do konkretnej uroczystości, dzięki czemu wspaniale podkreślają wzniosłość nabożeństwa czy święta.

Świece wykonane są z tworzywa w taki sposób, by doskonale imitowały prawdziwą parafinę czy wosk.

Rodzaje świec liturgicznych

 • Świece ołtarzowe z wymiennymi wkładami, ze zdobieniami odpowiednimi do każdego okresu liturgicznego.
 • Paschały - świece przeznaczone do zapalania w okresie wielkanocnym, symbolizujące zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Paschały posiadają pięć czerwonych elementów (ziarenek), które symbolizują rany Chrystusowe. Na co dzień świeca paschalna ustawiona jest koło chrzcielnicy i odpala się ją podczas udzielania sakramentu chrztu świętego. Paschały towarzyszą również mszom pogrzebowym.
 • Świece roratnie są symbolem Matki Bożej i pali się je na wszystkich mszach roratnich.
 • Gromnice - duże świece odpalane podczas święta Matki Bożej Gromnicznej i według tradycji ich blask ma chronić człowieka. Świece gromniczne odpala się przy okazji wielu uroczystości i wydarzeń kościelnych, zwłaszcza podczas udzielania sakramentów świętych.
 • Świece pogrzebowe - specjalne świece zapalane podczas uroczystości pogrzebowych i mszy w intencji zmarłych. Zazwyczaj są w kolorze czarnym lub białym, z delikatnym zdobieniem (np. złotym lub fioletowym akcentem)
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl