Różańce - dewocjonalia

Modląc się, rozmawiamy z Bogiem, dzięki czemu mamy możliwość doświadczyć jego obecności i łaski. Modlitwę trudno zdefiniować, gdyż każdy z nas podchodzi do niej inaczej. Jedni zwracają się do Boga swoimi słowami, inni z kolei korzystają z metod, które pomagają skupić się na konkretnej strukturze modlitewnej.

Kościół rzymskokatolicki szczególne znaczenie duchowe oraz błogosławieństwo nadał różańcowi. Jego symbolika wywodzi się z objawień maryjnych, które potwierdził Kościół katolicki. Cel modlitwy różańcowej stanowi rozważanie tajemnic związanych z życiem, działalnością, męką, a także chwałą Jezusa i Maryi. Różaniec to określenie modlitwy, ale i przedmiotu, z którego korzysta się w jej trakcie. Istnieją różne rodzaje różańców, jednak elementy, z których składa się każdy z nich, wiążą się z poszczególnymi etapami modlitwy.

Forma modlitwy różańcowej ewoluowała, w efekcie czego powstawały nowe warianty samego różańca. W naszym sklepie z artykułami religijnymi znajdują się różnorodne formy różańca. Wiele osób wybiera tradycyjny różaniec, a więc koraliki połączone ze sobą drucikiem, łańcuszkiem albo sznurkiem. Dostępne są między innymi:

 • różańce na rękę – na przykład różaniec bransoletka, który można mieć przy sobie w każdej sytuacji. Taki różaniec na nadgarstek to nie tylko duchowe wsparcie czy symbol wiary, ale i efektowna biżuteria, 
 • różaniec na palec – między innymi różaniec obrączka – wykonany z metalu lub srebra, posiadająca znak krzyża oraz 10 beleczek. Dzięki niej zawsze i wszędzie można odmówić modlitwę różańcową,
 • do noszenia na palcu przeznaczony jest również pierścionek różaniec, który pełni tę samą funkcję, co obrączka – w tym przypadku, zamiast oczka, umieszczony być może wizerunek Jezusa Miłosiernego, Matki Bożej bądź świętego. 
 • różaniec na szyje – przybiera rozmaite formy, może być dyskretny, wykonany np. ze stali nierdzewnej czy srebra, albo widoczny, o większym rozmiarze paciorków z drewna lub korali. 

Rodzaje różańców różnicuje się także pod kątem materiału, z jakiego zostały wykonane. Wśród różańców z naszej oferty wyróżnić można różańce drewniane, plastikowe, kryształowe, szklane, z hematytu, z trawy bambusowej, z kamienia naturalnego. Paciorki różańców mogą być owalne, lecz występują też takie w kształcie kostki albo serduszka. Na medaliku pojawiają się wizerunki Jezusa Miłosiernego, Św. Faustyny Kowalskiej, Matki Bożej Fatimskiej, Matki Bożej Częstochowskiej, Matki Bożej Licheńskiej, Matki Bożej Kalwaryjskiej, Św. Jana Pawła II lub Papieża Franciszka.

Męski różaniec to najczęściej klasyczny drewniany różaniec bądź taki z kamienia; z kolei damski różaniec często stworzony jest ze szkła czy kryształu, a jeśli wykonano go z drewna, to może być pachnący. Różańce występują w różnych wariantach kolorystycznych.

Różańce są również wręczane jako prezent – otrzymują je między innymi dzieci z okazji I Komunii Świętej. Zwykle są to różańce białe, ale także wielokolorowe i przezroczyste. Chcąc podarować różaniec bliskiej osobie, warto wybrać taki posiadający etui, które ochroni go przed zniszczeniem i ułatwi przechowywanie.

Różaniec Komunijny Różaniec Komunijny
Producent: DKK Design
Cena:

9,99 zł

szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl