Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów

Książeczki, obrazki komunijne i inne artykuły religijne na I Komunię Świętą

Książeczki, obrazki komunijne i inne artykuły religijne na I Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka, do którego przygotowuje się przez wiele miesięcy - to moment, w którym młody człowiek staje się świadkiem wielkiego cudu i po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Okres poprzedzający tą uroczystość wypełniony jest intensywnymi przygotowaniami, zdobywaniem wiedzy religijnej, wpajaniem najważniejszych wartości, kształtowaniem właściwych postaw.

Księża i katecheci pracują z dziećmi nie tylko na lekcjach religii w szkole, ale również na organizowanych zajęciach w świetlicach parafialnych - wszystko po to, by ułatwić małym katolikom zrozumienie i przyswojenie materiału, który pozwoli im przyjąć sakrament komunii. Pierwszą Komunię Świętą przyjmują dzieci zazwyczaj w wieku wczesnoszkolnym (2-3 klasa szkoły podstawowej), a więc wtedy, gdy ich serca i umysły są niezwykle chłonne, otwarte na świat wartości duchowych, gotowe do zrozumienia nawet trudniejszych kwestii.

Wyprawka na Pierwszą Komunię Świętą

Duchowym przygotowaniom do Komunii Świętej towarzyszy również kompletowanie tzw. wyprawki pierwszokomunijnej, która składa się z kilku elementów. Na długo przed uroczystością rodzice wybierają dla dzieci medalik, modlitewniki, świece, różańce, czyli artykuły religijne, które powinien posiadać każdy katolik. Kto je kupuje? Różnie - w niektórych parafiach rodzice kupują je we własnym zakresie, w innych przeprowadza się składki i za zebraną kwotę kupuje się dla wszystkich dzieci takie same dewocjonalia. Niezależnie jednak od tego warto wiedzieć, czym kierować się wybierając wyprawkę na Pierwszą Komunię Świętą i co należy przygotować.

Wyprawka na I Komunię Świętą obejmuje:

 • Modlitewniki - książeczki do modlitwy dla dzieci
 • Różańce komunijne - pierwsze różańce dla dzieci
 • Obrazki pierwszokomunijne - pamiątkowe obrazki w ramkach, z dedykowaną treścią
 • Indeksy do Pierwszej Komunii Świętej

Wszystkie artykuły religijne, które są niezbędne dla dzieci podczas przygotowań i samej uroczystości przyjęcia sakramentu, znajdziesz w naszym sklepie. 

Serdecznie zachęcamy księży i rodziców do składania zamówień. Na większe zamówienia oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty, dzięki czemu okres przygotowań nie będzie wiązał się z obciążeniem budżetów.

Książeczki pierwszokomunijne - pierwszy modlitewnik dziecka

Modlitewnik z Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu z nas wspaniała pamiątka tego niezwykłego, ważnego wydarzenia. Książeczka z modlitwami, którą dziecko otrzymuje z okazji przyjęcia Sakramentu, towarzyszy mu przez wiele kolejnych lat (zazwyczaj modlitewnik “wymienia” się na inny podczas sakramentu bierzmowania). Należy więc zwrócić uwagę, by książeczka z modlitwami nie tylko była pięknie wydana i zawierała wszystkie niezbędne modlitwy, litanie i treści pomagające zgłębiać wiarę i miłość do Boga, dokonywać rachunku sumienia czy odkrywać kolejne tajemnice, ale też powinna być po prostu dobrej jakości (w końcu ma służyć dziecku każdego dnia przez wiele lat).

W wielu parafiach przyjęte jest, że z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wręcza się białe modlitewniki dziewczynkom, a czarne chłopcom. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby książeczki dla wszystkich dzieci były jednakowe - bardzo popularne są ostatnio modlitewniki pierwszokomunijne bordowe, z dekoracyjnymi złotymi tłoczeniami na okładkach.

Zobacz książeczki na Pierwszą Komunię Świętą

Różańce dla dzieci na Pierwszą Komunię Świętą

Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej otrzymują również różańce. Nawet jeśli już wcześniej je miały to tradycją jest wręczenie im nowych, pierwszokomunijnych różańców, którymi oplatają dłonie podczas przyjmowania sakramentu. Podobnie jak w przypadku książeczek zazwyczaj dziewczynki otrzymują różańce białe, a chłopcy czarne. Nie jest to jednak reguła - ostatnio popularne jest wręczanie dzieciom różańców w różnych kolorach.

Zobacz różańce I Komunia Święta

Obrazki pierwszokomunijne - pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Kolejną tradycją jest wręczanie dzieciom obrazków, które są szczególną pamiątką przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór obrazków pamiątkowych - pięknie wykonanych, starannie wydrukowanych, umieszczonych w eleganckich ramkach z szybkami (4 różne do wyboru). Co najważniejsze, oferujemy personalizację wybranych obrazków - na każdy z osobna naniesiemy dane dziecka, imię i nazwisko kapłana, pieczątkę parafii oraz datę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Zobacz pamiątkowe obrazki na I Komunię Świętą

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl