Świece na Pierwszą Komunię Świętą

Świeca to nieodłączny element Pierwszej Komunii Świętej. Razem z książeczką do nabożeństwa, łańcuszkiem z medalikiem, obrazkiem komunijnym i różańcem stanowią zestaw symboli liturgicznych obecnych podczas mszy komunijnej. 

Podczas mszy komunijnej używane są tzw. gromnice.

Podczas chrztu oraz Komunii Świętej. Woskowe świece, zazwyczaj w kolorze białym. Udekorowane w symbole wiary chrześcijańskiej z reguły jest to kielich eucharystyczny, IHS, kłosy i inne. Świece na I Komunię Świętą mogą być ozdobione niewielkimi kwiatami lub profitkami. 

Największy wybór świec ołtarzowych

Naszym klientom oferujemy największy wybór świec ołtarzowych - wszystkie bardzo starannie wykonane, z bardzo dobrej jakości materiałów. Dużą wagę przykładamy do wzornictwa i estetyki, dlatego w naszym sklepie znajdziesz piękne świece z emblematami na różne okazje kościelne. Zamieszczone na nich barwne aplikacje nawiązują do konkretnej uroczystości, dzięki czemu wspaniale podkreślają wzniosłość nabożeństwa czy święta.

Świece wykonane są z tworzywa w taki sposób, by doskonale imitowały prawdziwą parafinę czy wosk.

Rodzaje świec liturgicznych

 • Świece ołtarzowe z wymiennymi wkładami, ze zdobieniami odpowiednimi do każdego okresu liturgicznego.
 • Paschały - świece przeznaczone do zapalania w okresie wielkanocnym, symbolizujące zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Paschały posiadają pięć czerwonych elementów (ziarenek), które symbolizują rany Chrystusowe. Na co dzień świeca paschalna ustawiona jest koło chrzcielnicy i odpala się ją podczas udzielania sakramentu chrztu świętego. Paschały towarzyszą również mszom pogrzebowym.
 • Świece roratnie są symbolem Matki Bożej i pali się je na wszystkich mszach roratnich.
 • Gromnice - duże świece odpalane podczas święta Matki Bożej Gromnicznej i według tradycji ich blask ma chronić człowieka. Świece gromniczne odpala się przy okazji wielu uroczystości i wydarzeń kościelnych, zwłaszcza podczas udzielania sakramentów świętych.
 • Świece pogrzebowe - specjalne świece zapalane podczas uroczystości pogrzebowych i mszy w intencji zmarłych. Zazwyczaj są w kolorze czarnym lub białym, z delikatnym zdobieniem (np. złotym lub fioletowym akcentem)
 • Świece Komunijne - w kolorze białym, znajdują się na nich symbole chrześcijańskie: kielich, IHS, winogrona i kłosy. Świece komunijne tzw. gromnice używane podczas mszy komunijne.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl