Lampiony na roraty 

W czasie adwentu, który jest wyjątkowym czasem oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, w kościele katolickim odprawiane są msze zwane roratami, na które chętnie przychodzą najmłodsi parafianie. Nabożeństwa cechuje szczególna atmosfera, a kościół początkowo oświetlają tylko świece ołtarzowe oraz charakterystyczne lampiony LED lub ze świecami przyniesione przez dzieci.

Lampiony adwentowe 

W naszym sklepie oferujemy lampiony papierowe na roraty, plastikowe oraz takie, które powstały z elementów drewnianych łączonych wstawkami z tworzywa sztucznego. Wyjątkową propozycję stanowi piękny i trwały lampion adwentowy wykonany w całości z drewna, który będzie służył przez długi czas i może stać się nastrojową bożonarodzeniową dekoracją domu (drewniane lampiony są lampionami LED). Ciekawym pomysłem na wzbudzenie zainteresowania dzieci, jest możliwość samodzielnego złożenia niektórych produktów, dzięki czemu nawet przedszkolaki mogą czynnie uczestniczyć w przygotowaniach do nadchodzących świąt. Każdy prezentowany przez nas lampion roratni jest bardzo starannie wykonany i zdobiony motywami związanymi z Bożym Narodzeniem.

 • nowość
 • nowość
 • nowość

Drewniane lampiony adwentowe

Drewniany lampion to gadżet religijny popularny w czasie Adwentu, czyli okresu przygotowującego do Świąt Bożego Narodzenia. Przyjmuje on postać niewielkiego pudełeczka, na którego ściankach wycięte są określone wzory. Ten element stanowi doskonałą propozycję dekoracyjną, ponieważ można z niego wykonać przepiękny stroik, który następnie umieszcza się na przykład na stole w domu lub traktuje się jako przyciągający wzrok detal ozdobny, ustawiany w dowolnym miejscu w świątyni. 

Najlepszy pomysł ze względów bezpieczeństwa to umieszczenie wewnątrz drewnianego lampionu adwentowego bezpłomieniowej świecy LED albo latarenki, a nie klasycznej świeczki. Lampion wykonany z drewna, a dokładniej lekkiej i trwałej sklejki, jest odporny na uszkodzenia i przy odpowiednim przechowywaniu można używać go nawet przez kilka lat.

Drewniany lampion na Roraty – dla dzieci i dorosłych

Lampion adwentowy drewniany świetnie sprawdzi się również podczas Rorat, czyli odprawianych we wszystkie dni powszednie w trakcie Adwentu mszy wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie. Uczestnictwo w tych nabożeństwach pozwala lepiej przeżyć czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Wierni gromadzą się wtedy rankiem lub wieczorem w kościele na wspólnej modlitwie, trzymając w dłoni symboliczne drewniane lampiony adwentowe, a emitowane przez nie światło rozjaśnia grudniowy mrok, co daje niesamowity efekt i tworzy świąteczną atmosferę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl