Ikony z Matką Boską

Misternie wykonane ikony przedstawiające Matkę Boską stanowią ważny element kultu tej wyjątkowej postaci. W naszej kolekcji znajdują się obrazy o różnorodnych wymiarach, kolorystyce oraz stylistyce. Odnajdą się we wnętrzach domowych, miejscach modlitewnych czy salkach katechetycznych. Udekorują wspólną przestrzeń i staną się świadectwem katolickich wartości.

Stylowe obrazy religijne - najpopularniejsze przedstawienia wizerunku Maryi

W ciągu setek lat kultu maryjnego powstało wiele wizerunków matki Jezusa. W kwestii takiej jak ikony, Matka Boska przedstawiania jest w różnorodnych scenach. Wśród nich najpopularniejsza to Eleusa, czyli Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus na rękach. W naszej kolekcji przedstawiamy również wyobrażenie Maryi z dłońmi splecionymi do modlitwy, karmiącej czy z gorejącym, miłosiernym sercem. Prezentujemy również ikony związane z Jej objawieniami oraz miastami, w których jest szczególnie czczona. Wśród innych dzieł warto wymienić też między innymi przedstawienie Matki Boskiej Fatimskiej, zainspirowane objawieniem w portugalskim miasteczku czy ilustrację stanowiącą odwzorowanie słynnej Czarnej Madonny z Częstochowy.

Asortyment obejmuje także ikonę Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Włodzimierskiej, Kalwaryjskiej, Kazańskiej czy Krzeszowskiej. Niezwykle ważna dla kultu maryjnego jest postać Matki Boskiej Pompejańskiej, który łączy się z cudami dokonanymi za sprawą jej wstawiennictwa przez odmawianie nowenny, a także wizerunek Królowej Korony Polskiej z Ostrej Bramy w Wilnie. Przedstawiamy także wizerunek Matki Bolesnej oraz piękną pneumatoforę - niezwykle malowniczy obraz Maryi niosącej w ramionach Ducha Świętego pod postacią białego gołębia. Na kartach tej kategorii odkryjesz również ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bolesnej czy też Dobrej Rady i Mądrości Serca.

Ikony Matki Bożej do każdego wnętrza

Oferujemy ikony w różnorodnych rozmiarach, które dopasować można do charakteru wnętrza. Ważną część kolekcji stanowią przedstawienia w stylu arkadowym z charakterystycznym łukiem. Nasze ikony wyróżniają się wyrazistą formą oraz trwałością. Święty wizerunek został naniesiony na ręcznie pozłacaną, drewnianą deskę. Dzieła prezentowane w sklepie odznaczają się dużą precyzją wykończenia oraz wiernym odwzorowaniem popularnych wyobrażeń Matki Bożej. Prace powstają w pracowniach rzemieślniczych, dzięki czemu sposób ich wykonania jest zgodny z tradycyjną sztuką ich pisania.

Ikony Matki Bożej okazują się idealnym pomysłem na misternie wykończony, elegancki podarunek dla bliskich osób czy po prostu jako uzupełnienie domowej aranżacji o ważny, religijny akcent. Dzięki wyjątkowej symbolice można wyrazić troskę o obdarowywaną osobę, przekazać wsparcie oraz nadzieję.

Wybierając zakupy w naszym sklepie, otrzymujesz gwarancję autentyczności przedmiotów, a także możliwość wygrawerowania dedykacji. Wizerunek zostanie estetycznie zapakowany i gotowy do wręczenia. Zapraszamy do poznania wszystkich przedstawień i wyboru tej najpiękniejszej ikony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl