Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Pierwsza Komunia Święta – przygotowania do Komunii krok po kroku

Przyjęcie po raz pierwszy Pana Jezusa w Najświętszej Hostii to dla dziecka bardzo ważne wydarzenie w jego życiu, ale także jego rodziny oraz przyjaciół. Cała ceremonia ma głęboki wymiar duchowy i jest poprzedzona wieloma miesiącami przygotowań. Rodzice znający datę ceremonii na wiele miesięcy wcześniej, mogą stworzyć swój indywidualny program przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, który pomoże dokładnie wszystko dopracować.

czytaj całość »
Jak udekorować kościół na Wielki Post i Wielkanoc?

Ludzie od wieków przyozdabiali świątynie, czyniąc to z wielkim szacunkiem jako zewnętrzny przejaw oddawania czci Bogu. W zależności od okresu roku liturgicznego dekoracje w kościołach mają różny charakter. Widoczną zmianę zauważamy w wystrojach rozpoczynających nowy czas obrzędowy w szczególności w trakcie Adwentu oraz Wielkiego Postu, który rozpoczyna się w Środę Popielcową i stanowi szczególny czas przygotowań do najważniejszych świąt chrześcijańskich.

czytaj całość »
W jaki sposób wybrać odpowiednie lampiony adwentowe ?
W jaki sposób wybrać odpowiednie lampiony na roraty?

Dobór lampionu adwentowego nie może być przypadkowy. Warto zdecydować się na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów i pozwalające cieszyć się ich unikalną estetyką. Dlatego wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom zarówno użytkowym, jak i wizualnym nasz sklep stworzył bogaty asortyment lampionów adwentowych w rozmaitych kolorach oraz wzorach. Radosna ornamentyka świąteczna oraz wizerunki dzieciątka Jezus w żłobku, a także świętej rodziny czynią z lampionów produkty o wyjątkowych walorach estetycznych. W końcu adwent w kościele katolickim przeżywa się jako radosne pełne nadziei oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa.

czytaj całość »
Jakie prezenty na Boże Narodzenie wybrać dla osoby wierzącej?
Jakie prezenty na Boże Narodzenie wybrać dla osoby wierzącej?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, gdy cała rodzina spotyka się przy wigilijnym stole i łamiąc się opłatkiem, składa życzenia. To również szczególna okazja, aby wręczyć bliskiej osobie prezent. Obdarowując ją upominkiem, pragniemy sprawić, aby poczuła się ważna, doceniona, a na jej twarzy pojawił się uśmiech. Dlatego prezent na Boże Narodzenie powinien być wyjątkowy. Jego wybór to niemałe wyzwanie, więc poszukiwania podarunków, warto rozpocząć z większym wyprzedzeniem, aby nie zostawiać ich na ostatnią chwilę.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając lampion adwentowy?
Na co zwrócić uwagę wybierając lampion adwentowy?

Msze święte roratnie odbywające się podczas Adwentu nie miałyby wyjątkowego klimatu, gdyby nie kolorowe lampiony oświetlające wnętrze ciemnej świątyni. Przez cztery tygodnie codziennie po zapadnięciu zmroku lub wczesnym rankiem, gdy jest jeszcze ciemno, wierni gromadzą się w kościołach z zapalonymi lampionami. Nierozerwalnym elementem mszy roratnich są lampiony adwentowe, których światło symbolizuje nadejście Chrystusa, jako światłość świata pogrążonego w duchowej ciemności.

czytaj całość »
Dlaczego warto uczęszczać na roraty?

Adwent to szczególny czas w roku liturgicznym dla osób wierzących. Wówczas w wielu kościołach odbywają się liczne nabożeństwa i rekolekcje adwentowe. Wśród nich szczególne miejsce zajmują roraty, czyli msze święte roratnie odbywające się wyłącznie w okresie Adwentu i celebrowane codziennie od poniedziałku do soboty we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych po zapadnięciu zmroku.

czytaj całość »
W jaki sposób dobrze przeżyć Adwent?

W kościele katolickim Adwent to wyjątkowy czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna się on między 26 listopada a 3 grudnia i trwa do zmierzchu 24 grudnia. Każdego roku w tym okresie wiele osób zadaje sobie pytanie: jak dobrze przeżyć Adwent oraz przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia? Dlatego poniżej postanowiliśmy przedstawić kilka wskazówek pozwalających najpełniej przeżyć ten szczególny czas.

czytaj całość »
Jak powstają ikony religijne – czyli na czym polega pisanie ikon

Ikona to obraz sakralny malowany najczęściej farbami olejnymi na drewnianej desce oklejonej płótnem przedstawiający wizerunki: Jezusa Chrystusa, Matkę Bożą, Archanioła Michała, świętych oraz sceny biblijne lub liturgiczno-symboliczne, a także świętą rodzinę. Ikony to wyjątkowe dzieła sztuki poruszające duszę, zachwycają nie tylko piękną stylistyką, staranie dobranymi kolorami, dbałością o detale, lecz także głębią. Ikona to nie tylko obraz przedstawiający wybrane wizerunki lub sceny. 

czytaj całość »
Jaką ikonę wybrać na Chrzest Święty dla dziecka

Sakrament Chrztu Świętego dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla wierzących rodziców oraz krewnych. W tym dniu do wspólnoty Kościoła Katolickiego zostaje przyjęty nowy członek, który od tej pory wspólnie z najbliższymi będzie poznawać Jezusa Chrystusa. 

czytaj całość »
Jak ozdobić ołtarz w plenerze na Boże Ciało

Święto Bożego Ciała nazywane w kościele katolickim Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. Obchodzone jest ono 60 dni po Wielkanocy i towarzyszą mu bardzo uroczyste procesje, w których uczestniczą wierni z całej parafii.

czytaj całość »
Uroczystości Bożego Ciała - zadbaj o wyjątkową oprawę
Uroczystości Bożego Ciała - zadbaj o wyjątkową oprawę

Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa bardzo ściśle wiąże się z komunią, dlatego właśnie w procesjach uczestniczą dzieci, które kilka tygodni wcześniej po raz pierwszy przystąpiły do tego Sakramentu. Ulicami miast i wsi idą wierni - to właśnie procesja jest głównym punktem obchodów święta Bożego Ciała. Procesja stanowi bowiem publiczną manifestację wiary, a każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu uczestniczyć aktywnie we mszy świętej. Zarówno dzieci, jak i dorośli w doniosły i uroczysty sposób wyznają wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, oddają mu cześć i dziękują za wszelkie płynące z Niego łaski.

czytaj całość »
Banery na Boże Ciało - największy wybór w jednym miejscu
Banery na Boże Ciało - największy wybór w jednym miejscu

Boże Ciało to jedno z ważniejszych świąt w Kościele Katolickim, które w Polsce obchodzi się już od 1320 roku dzięki biskupowi Nankierowi. Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa towarzyszą procesje, które są symbolem publicznego wyznania wiary i manifestem miłości do Boga. W trakcie procesji wierni modlą się przy czterech, samodzielnie przygotowanych ołtarzach i przy każdym z nich odczytuje się fragment Ewangelii. Warto pamiętać, że liczba ołtarzy nie jest przypadkowa - czwórka nawiązuje do ilości Ewangelii i ilości stron świata.

czytaj całość »
Jaki prezent kupić z okazji Pierwszej Komunii Świętej?
Jaki prezent kupić z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka wychowanego w tradycji katolickiej. W tym dniu dziecko przystępując pierwszy raz do Stołu Pańskiego, przyjmie do swojego serca Pana Jezusa w Najświętszej Hostii. Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej wszystkie dzieci oraz ich krewni gromadzą się w domach lub w restauracjach na wspólnym świętowaniu. To wyjątkowe wydarzenie staje się również okazją do obdarowania dziecka upominkami przez najbliższych.

czytaj całość »
Okapnik - co to jest i do czego służy?
Okapnik - co to jest i do czego służy?

Wybór świecy na Chrzest Święty dla dziecka, a także na Pierwszą Komunię Świętą to niemałe wyzwanie. Powinna ona być wykonana z wysokiej klasy wosku i cechować się wytrzymałością na kruszenie oraz odkształcenie. Tak jak ważna jest wysoka jakość, tak istotny okazuje się wygląd wizualny świecy. Żeby prezentowała się elegancko, niezbędne jest dobranie do niej odpowiednich dodatków. Jednym z nich okazuje się bez wątpienia okapnik. Co to jest i do czego się go stosuje? Zapraszamy do lektury wpisu.

czytaj całość »
Obrazy, ikony, banery ze świętym Józefem, patronem Rodzin i 2021 roku
Obrazy, ikony, banery ze świętym Józefem, patronem Rodzin i 2021 roku

Święty Józef uznawany jest za patrona chrześcijańskich małżeństw, ludzi pracy oraz rodzin i jego postać zajmuje bardzo ważne miejsce z kalendarzu liturgicznym - 19 marca obchodzone jest jego święto. Odegrał on ogromną rolę w dziele zbawienia - to on był opiekunem Jezusa i Matki Bożej, to on otaczał ich troską i miłością. Przedstawia się go za wzór głowy rodziny, ciężko pracującego na jej utrzymanie, zapewniającej poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Książeczki, obrazki komunijne i inne artykuły religijne na I Komunię Świętą
Książeczki, obrazki komunijne i inne artykuły religijne na I Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka, do którego przygotowuje się przez wiele miesięcy - to moment, w którym młody człowiek staje się świadkiem wielkiego cudu i po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Okres poprzedzający tą uroczystość wypełniony jest intensywnymi przygotowaniami, zdobywaniem wiedzy religijnej, wpajaniem najważniejszych wartości, kształtowaniem właściwych postaw.

czytaj całość »
Dekoracje bożonarodzeniowe - jakie są modne w tym roku?
Dekoracje bożonarodzeniowe - jakie są modne w tym roku?

Przez cały Adwent przygotowujemy się do narodzin Dzieciątka, skupiamy się na oczyszczeniu duszy przystępując do spowiedzi, oddajemy się gorącej modlitwie na roratach i w domowym zaciszu. Jest to jednak też czas, w którym przystrajamy swoje domy tak, by móc jeszcze bardziej przeżywać Boże Narodzenie - oprócz ubierania tradycyjnej choinki i starannego nakrycia wigilijnego stołu, sięgamy po inne dekoracje, dzięki którym budujemy niesamowity klimat.

czytaj całość »
Plakaty religijne na Boże Narodzenie - i nie tylko!
Plakaty religijne na Boże Narodzenie - i nie tylko!

Jeszcze niedawno plakaty kojarzyły się nam głownie ze zdjęciami idoli i gwiazd, którymi obklejaliśmy ściany w swoich pokojach. Wraz ze zmianą rzeczywistości i pojawieniem się ogólnodostępnego Internetu, plakaty zostały zastąpione tapetami na telefon czy pinami zapisywanymi w folderach. Teraz jednak wróciły do łask - w sklepach z dekoracjami i wyposażeniem wnętrz znaleźć można ogromny wybór plakatów, które coraz chętniej wieszamy na ścianach w naszych domach.

czytaj całość »
Figury do szopek betlejemskich - szukasz najpiękniejszych?
Figury do szopek betlejemskich - szukasz najpiękniejszych?

Tradycja szopki bożonarodzeniowej, jest jednym ze starszych zwyczajów dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Wedle przekazów historycznych tradycja ta sięga czasów średniowiecza, kiedy to Święty Franciszek z Asyżu w 1223 roku zorganizował po raz pierwszy żywą szopkę we włoskim Greccio. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór figurek do szopek betlejemskich, które sprawią, że samodzielnie przygotowane szopki będą jedyne w swoim rodzaju.

czytaj całość »
Prezenty katolickie pod choinkę - inspiracje
Prezenty katolickie pod choinkę - inspiracje

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, w którym nikną wszystkie konflikty, a ludzie patrzą na siebie wzajemnie bardziej życzliwie niż zwykle. Wyjątkowa atmosfera, która towarzyszy wieczerzy Wigilijnej sprawia, że chętnie dzielimy się z bliskimi zarówno pozytywnymi emocjami, jak i podarunkami. Tradycja prezentów pod świąteczną choinką jest bardzo stara, dlatego rok w rok, w okresie grudnia zastanawiamy się co kupić naszym bliskim pod choinkę. Jeżeli szukasz prezentów, które spodobają się Twoim bliskim i będą stanowiły miłą pamiątkę, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka niezwykłych religijnych prezentów.

czytaj całość »

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl