Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Jak odmawiać różaniec święty?
Jak odmawiać różaniec święty?

Jak odmawiać różaniec święty?

Wiele jest dewocjonaliów, czyli przedmiotów kultu, jakie można z powodzeniem wykorzystywać podczas modlitwy. Jeden z nich to różaniec (przyjmujący postać sznurka z nawleczonymi na niego koralikami, zakończonego małym krzyżykiem), który zgodnie z tradycją towarzyszy wiernym już od najmłodszych lat, czyli zwykle od momentu przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ta praktyka religijna ma na celu zbliżenie się do Boga poprzez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Już teraz sprawdź, jak prawidłowo modlić się na różańcu, aby wyprosić łaski dla siebie oraz bliskich!

czytaj całość »
Jaki ofiarować prezent na prymicję?
Jaki ofiarować prezent na prymicję?

Prymicja to wyjątkowa uroczystość nie tylko dla neoprezbitera, ale i dla jego rodzinnej parafii, której członkowie podzielają wynikającą z tego radość. To wydarzenie, które chce się celebrować, aby na długo je zapamiętać – tradycją staje się wręczanie z tej okazji pamiątkowych upominków. Jaki prezent na prymicje będzie najlepszym wyborem? Jaki religijny podarunek przyniesie w tych wyjątkowych okolicznościach najwięcej radości i po prostu okaże się przydatny? Co kupić świeżo upieczonemu księdzu? Już teraz sprawdź nasze propozycje.

czytaj całość »
Jak obchodzić pierwsze soboty miesiąca?
Jak obchodzić pierwsze soboty miesiąca?

Jednym z głównych punktów orędzia fatimskiego, jakie Matka Boża przekazała dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji, objawiając się im w 1917 roku od maja do października, jest prośba o odprawianie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót, którego fundament stanowi konieczność zadośćuczynienia za rany zadawane Maryi przez ludzi. Dlaczego jest ich dokładnie pięć? Jakie warunki trzeba spełnić? Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? To doskonały moment, aby sprawdzić, jak obchodzić pierwsze soboty miesiąca. Już teraz dowiedz się, co możesz dzięki temu zyskać!

czytaj całość »
Jak obchodzić pierwsze piątki miesiąca?
Jak obchodzić pierwsze piątki miesiąca?

Na różne sposoby można czcić Najświętsze Serca Pana Jezusa. Jedna z tych najbardziej znanych form kultu, która już na stałe weszła do polskiej tradycji i jest kultywowana przez wielu wiernych, to praktyka dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Jakie warunki trzeba spełnić, aby prawidłowo je odprawić? Już teraz sprawdź, jak obchodzić pierwsze piątki miesiąca i dowiedz się, co można dzięki temu zyskać!

czytaj całość »
Kolory szat liturgicznych i ich znaczenie
Kolory szat liturgicznych i ich znaczenie

Wierni, uczestnicząc w różnych nabożeństwach oraz Mszach Świętych, mogą zaobserwować, że w ciągu roku liturgicznego zmienia się wygląd kapłanów, a zwłaszcza kolorystyka szat, w które są ubrani. Konkretne barwy strojów zakładanych przez duchownych nie są przypadkowe, lecz skrywają określoną symbolikę i podkreślają charakter świątecznych dni, ponieważ bezpośrednio wiążą się ze szczególnymi momentami życia kościelnego. Jakie są te najbardziej popularne oraz nieco rzadziej spotykane kolory szat liturgicznych i ich znaczenie? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat, aby pogłębić swoją wiedzę religijną oraz jeszcze lepiej rozumieć elementy kultury chrześcijańskiej.

czytaj całość »
Jak przygotować się do chrztu świętego?
Jak przygotować się do chrztu świętego?

Chrzest święty to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nie tylko małego dziecka, ale i całej jego rodziny. Rodzice muszą więc z wyprzedzeniem zająć się organizacją tej uroczystości, aby bez opóźnień dopiąć wszystko na ostatni guzik, a potem odpowiednio celebrować ten wyjątkowy dzień w gronie najbliższych. Już teraz sprawdź, jak powinno wyglądać przygotowanie do chrztu świętego.

czytaj całość »
Święty Krzysztof – życiorys i zbiór ciekawostek
Święty Krzysztof – życiorys i zbiór ciekawostek

Życiorysy świętych, uwzględniające najważniejsze wydarzenia z ich życia, naprawdę potrafią zaciekawić i niejednokrotnie inspirują do tego, aby zmienić na lepsze swoje dotychczasowe zachowanie. Lektura ich biografii zalecana jest wszystkim osobom pragnącym pogłębić swoja religijną wiedzę. Jedną z postaci, na które warto zwrócić uwagę, jest św. Krzysztof. Co trzeba o nim wiedzieć? Komu patronuje? W jaki dzień przypada wspomnienie liturgiczne świętego Krzysztofa? Sprawdź odpowiedzi na te pytania!

czytaj całość »
Rodzaje ikon maryjnych
Rodzaje ikon maryjnych

Wśród dewocjonaliów sporym uznaniem cieszą się wszelkiego typu obrazy religijne, które można zawieszać na ścianach zarówno w kościołach, jak i domach prywatnych. Jako przykład wskazuje się chociażby ikony maryjne. Czym one dokładnie są? Jakie znaczenie odgrywają w życiu wiernych? Jakie są rodzaje ikon maryjnych? Sprawdź odpowiedzi na wskazane pytania, aby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

czytaj całość »
Co podarować w prezencie na bierzmowanie?
Co podarować w prezencie na bierzmowanie?

Bierzmowanie to uroczystość o charakterze religijnym, stanowiąca ważne przeżycie duchowe dla nastolatków, którzy nabywają wtedy dojrzałości chrześcijańskiej. Najbardziej liczy się tutaj odpowiedzialne podejście młodego człowieka, świadome uczestnictwo w nabożeństwie oraz pełna rozmodlenia postawa, wyrażająca poddanie się łasce Ducha Świętego.

czytaj całość »
Boże Ciało – tradycje i obyczaje w Polsce
Boże Ciało – tradycje i obyczaje w Polsce

W kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego jest wiele świąt. Jedną z najważniejszych i najbardziej widowiskowych uroczystości jest dzień Bożego Ciała. Główny punkt obchodów stanowi procesja eucharystyczna ulicami miasta lub wsi, w której uczestniczą parafianie.

czytaj całość »
Stuła kapłańska – jaka jest jej symbolika?
Stuła kapłańska – jaka jest jej symbolika?

Ważnym elementem wizerunku kapłanów jest charakterystyczny ubiór. Podczas odprawiania Mszy Świętych ich strój tworzą szaty liturgiczne, wskazujące na funkcję sprawowaną przez osobę, która je nosi. Wśród tej odzieży znajduje się chociażby stuła, której wyjątkowy charakter podkreśla już sam sposób zakładania jej i ściągania, wymagający ze strony kapłana okazania szacunku i czci. Stuła kapłańska – symbolika, kolorystyka, czy wykorzystywane zdobienia. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na ten temat!

czytaj całość »
Paschał i jego symbolika
Paschał i jego symbolika

Przedmioty liturgiczne wykorzystywane w trakcie odprawianych codziennie Mszy Świętych, jak i podczas ważnych uroczystości kościelnych odgrywają istotną rolę w kontekście przebiegu tych nabożeństw, podkreślając ich istotę. Jako przykład można wskazać chociażby paschał, czyli dużą świecę. Paschał i jego symbolika – już teraz sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat, aby pogłębić swoją wiarę i lepiej zrozumieć znaczenie religijnych rytuałów!

czytaj całość »
Adoracja krzyża - na czym polega?
Adoracja krzyża - na czym polega?

Wielkanoc, ten wyjątkowy czas w roku, zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto przypomnieć sobie, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy i nad czym powinniśmy w szczególny sposób pochylić się w swoim sercach i głębokich rozważaniach. Święta Wielkanocne to przecież o wiele więcej niż tylko symboliczne czekoladowe króliczki, cukrowe baranki, kwieciste stroiki, staranne sprzątanie całego mieszkania i pieczenie pysznych ciast. Jednym z tematów, którym w szczególności warto się w tym okresie zainteresować, jest przede wszystkim adoracja krzyża

czytaj całość »
Pierwsza Komunia Święta – przygotowania do Komunii krok po kroku

Przyjęcie po raz pierwszy Pana Jezusa w Najświętszej Hostii to dla dziecka bardzo ważne wydarzenie w jego życiu, ale także jego rodziny oraz przyjaciół. Cała ceremonia ma głęboki wymiar duchowy i jest poprzedzona wieloma miesiącami przygotowań. Rodzice znający datę ceremonii na wiele miesięcy wcześniej, mogą stworzyć swój indywidualny program przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, który pomoże dokładnie wszystko dopracować.

czytaj całość »
Jak udekorować kościół na Wielki Post i Wielkanoc?

Ludzie od wieków przyozdabiali świątynie, czyniąc to z wielkim szacunkiem jako zewnętrzny przejaw oddawania czci Bogu. W zależności od okresu roku liturgicznego dekoracje w kościołach mają różny charakter. Widoczną zmianę zauważamy w wystrojach rozpoczynających nowy czas obrzędowy w szczególności w trakcie Adwentu oraz Wielkiego Postu, który rozpoczyna się w Środę Popielcową i stanowi szczególny czas przygotowań do najważniejszych świąt chrześcijańskich.

czytaj całość »
W jaki sposób wybrać odpowiednie lampiony adwentowe ?
W jaki sposób wybrać odpowiednie lampiony na roraty?

Dobór lampionu adwentowego nie może być przypadkowy. Warto zdecydować się na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów i pozwalające cieszyć się ich unikalną estetyką. Dlatego wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom zarówno użytkowym, jak i wizualnym nasz sklep stworzył bogaty asortyment lampionów adwentowych w rozmaitych kolorach oraz wzorach. Radosna ornamentyka świąteczna oraz wizerunki dzieciątka Jezus w żłobku, a także świętej rodziny czynią z lampionów produkty o wyjątkowych walorach estetycznych. W końcu adwent w kościele katolickim przeżywa się jako radosne pełne nadziei oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa.

czytaj całość »
Jakie prezenty na Boże Narodzenie wybrać dla osoby wierzącej?
Jakie prezenty na Boże Narodzenie wybrać dla osoby wierzącej?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, gdy cała rodzina spotyka się przy wigilijnym stole i łamiąc się opłatkiem, składa życzenia. To również szczególna okazja, aby wręczyć bliskiej osobie prezent. Obdarowując ją upominkiem, pragniemy sprawić, aby poczuła się ważna, doceniona, a na jej twarzy pojawił się uśmiech. Dlatego prezent na Boże Narodzenie powinien być wyjątkowy. Jego wybór to niemałe wyzwanie, więc poszukiwania podarunków, warto rozpocząć z większym wyprzedzeniem, aby nie zostawiać ich na ostatnią chwilę.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając lampion adwentowy?
Na co zwrócić uwagę wybierając lampion adwentowy?

Msze święte roratnie odbywające się podczas Adwentu nie miałyby wyjątkowego klimatu, gdyby nie kolorowe lampiony oświetlające wnętrze ciemnej świątyni. Przez cztery tygodnie codziennie po zapadnięciu zmroku lub wczesnym rankiem, gdy jest jeszcze ciemno, wierni gromadzą się w kościołach z zapalonymi lampionami. Nierozerwalnym elementem mszy roratnich są lampiony adwentowe, których światło symbolizuje nadejście Chrystusa, jako światłość świata pogrążonego w duchowej ciemności.

czytaj całość »
Dlaczego warto uczęszczać na roraty?

Adwent to szczególny czas w roku liturgicznym dla osób wierzących. Wówczas w wielu kościołach odbywają się liczne nabożeństwa i rekolekcje adwentowe. Wśród nich szczególne miejsce zajmują roraty, czyli msze święte roratnie odbywające się wyłącznie w okresie Adwentu i celebrowane codziennie od poniedziałku do soboty we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych po zapadnięciu zmroku.

czytaj całość »
W jaki sposób dobrze przeżyć Adwent?

W kościele katolickim Adwent to wyjątkowy czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna się on między 26 listopada a 3 grudnia i trwa do zmierzchu 24 grudnia. Każdego roku w tym okresie wiele osób zadaje sobie pytanie: jak dobrze przeżyć Adwent oraz przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia? Dlatego poniżej postanowiliśmy przedstawić kilka wskazówek pozwalających najpełniej przeżyć ten szczególny czas.

czytaj całość »

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl