Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów

Obrazy, ikony, banery ze świętym Józefem, patronem Rodzin i 2021 roku

Obrazy, ikony, banery ze świętym Józefem, patronem Rodzin i 2021 roku

Święty Józef uznawany jest za patrona chrześcijańskich małżeństw, ludzi pracy oraz rodzin i jego postać zajmuje bardzo ważne miejsce z kalendarzu liturgicznym - 19 marca obchodzone jest jego święto. Odegrał on ogromną rolę w dziele zbawienia - to on był opiekunem Jezusa i Matki Bożej, to on otaczał ich troską i miłością. Przedstawia się go za wzór głowy rodziny, ciężko pracującego na jej utrzymanie, zapewniającej poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

W Ewangelii postaci Świętego Józefa poświęconych jest łącznie 26 wierszy, a genealogia przekazana przez św. Mateusza wskazuje, że pochodził on z rodu Króla Dawida. Miał wysokie pochodzenie, jednak nie był majętny - na życie i utrzymanie rodziny zarabiał pracując jako cieśla, człowiek oddany swojej pracy, wykonujący z drewna, metalu  i kamienia narzędzia codziennego użytku. To między innymi dlatego Święty Józef przedstawiany jest w ikonografii z atrybutami, którymi są np. narzędzia ciesielskie.

Po zaręczynach z Maryją stał się on świadkiem tajemnicy cudownego poczęcia. Dowiedziawszy się, że Maryja oczekuje dziecka, chciał usunąć się w cień z jej życia, aby nie narazić jej na hańbę. Anioł wprowadził go jednak w tą tajemnicę i wówczas św. Józef wziął Maryję do swojego domu i otoczył opieką. Udał się z nią do Betlejem, gdzie na świat przyszedł Jezus Chrystus. Po ofiarowaniu Dzieciątka w świątyni zmuszony był uciekać do Egiptu, a po śmierci Heroda udał się z nimi do Nazaretu. Ostatnia wzmianka o Świętym Józefie w Piśmie Świętym pojawia się w momencie pielgrzymki do Jerozolimy, kiedy Jezus miał 12 lat.

Dla katolików Święty Józef jest symbolem i wzorem wielu cnót, takich jak posłuszeństwo Bogu, wiara, pracowitość, sprawiedliwość, opanowanie. Jest paradygmatem ojcostwa, wzorem męstwa. Jako głowa świętej Rodziny został obdarzony przez Pana Boga szczególną łaską i wyjątkowym zaufaniem - powierzył mu on w końcu swojego syna Jezusa i Jego Matkę pod opiekę.

"Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu" - tak Papież opisał Świętego Józefa w Liście apostolskim "Patris corde - z ojcowskim sercem", opublikowanym z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Matki Bożej patronem Kościoła Katolickiego. Rok 2021 został ogłoszony Rokiem św. Józefa - sama data ogłoszenia nie była przypadkowa, bowiem dokładnie 8 grudnia 1970 roku bł. Pius IX ustanowił go Patronem Kościoła katolickiego.

W związku z ustanowieniem Roku Świętego Józefa przygotowaliśmy specjalny dział w naszym sklepie, w którym znaleźć można artykuły religijne związane z Opiekunem Rodzin.

Ikony ze świętym Józefem

W zebranym przez nas asortymencie są wyjątkowe ikony religijne z wizerunkiem Świętego Józefa oraz z przedstawieniem Świętej Rodziny - każda z nich to piękne dzieło sztuki sakralnej, powstające w sercu Częstochowy, zdobione szczerym złotem. Ikony ze Świętym Józefem mamy dostępne w siedmiu rozmiarach, na każdej z nich możemy zamieścić dowolny grawer (jeśli ikona ma być prezentem może być to dedykacja lub słowa modlitwy). Każda ikona posiada na odwrocie certyfikat autentyczności.

Banery religijne do kościoła ze świętym Józefem

Z myślą o parafiach przygotowaliśmy bardzo duży wybór banerów religijnych z wizerunkiem Świętego Józefa, które będą piękną ozdobą każdej świątyni czy kaplicy. Oferowane przez nas banery kościelne są najlepszej jakości - trwałe nadruki przetrwają próbę czasu, są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, nie tracą kolorów. Posiadamy różnego rodzaju banery religijne, z różnym sposobem montażu.

Obrazy religijne ze świętym Józefem i Świętą Rodziną

Obraz religijny w ramach to coś więcej niż zwykła dekoracja - jeden rzut oka na wizerunek świętego pozwala przypomnieć o więzi z Bogiem, wzmocni poczucie bezpieczeństwa, ułatwi codzienną modlitwę. Nasze obrazy religijne to doskonałe i wierne reprodukcje największych i najbardziej znanych przedstawień świętych i błogosławionych.

Nasze obrazy ze świętym Józefem wyróżnia jakość, niezwykle estetyczne wykonanie - to dzieła polskiej produkcji, tworzone w siedzibie firmy, w Częstochowie. Lata doświadczenia pozwalają nam oferować prawdziwe dzieła sztuki sakralnej, które będą wyjątkową ozdobą domu każdego katolika czy dekoracją kościoła.

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl