Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog chmura tagów

Upominek na chrzciny - co podarować dziecku na pamiątkę?

Upominek na chrzciny - co podarować dziecku na pamiątkę?

Zbliżają się chrzciny, na które jesteś zaproszony jako gość, a w głowie masz pustkę i nie wiesz, jaki prezent czy pamiątkę podarować maluchowi? Nie martw się - mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym znajdziesz idealny upominek z okazji chrztu.

Chrzciny to bardzo ważny moment i wyjątkowe wydarzenie rodzinne - maleńkie dziecko przystępuje do swojego pierwszego w życiu sakramentu i staje się częścią Kościoła katolickiego. Chrzest Święty otwiera mu drogę do życia w duchu wiary i przyjmowania w przyszłości kolejnych sakramentów świętych, jeszcze bardziej zbliżających do Boga, wzmacniających wiarę i miłość. Nie dziwi więc, że rodzina dziecka chce uczcić to “święto” razem z bliskimi - przyjęło się więc organizować przyjęcia, podczas których celebruje się przyjęcie chrztu przez najmłodszego członka rodziny, oddaje się wspólnej modlitwie za dziecko, składa się mu najserdeczniejsze życzenia. Tradycją stało się również wręczanie maluszkowi prezentów i upominków z okazji chrztu świętego.

Na samym początku musisz zastanowić się nad kilkoma bardzo ważnymi sprawami, z których najważniejsze to oczywiście Twoje intencje, ale też oczekiwania rodziców dziecka i budżet jakim dysponujesz. Idealny prezent na chrzest to zatem taki, który idealnie wpisze się w okazję, spodoba się rodzicom (a w przyszłości także i obdarowanemu dziecku) i nie narazi Twojego portfela na zbyt duże obciążenie.

Lista prezentów na chrzest - nie zapomnij dołożyć symbolicznej pamiątki religijnej

Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach bardzo często rodzice przygotowują listę prezentów/upominków, spośród których goście mogą wybrać te, które chcą kupić dziecku z okazji chrzcin. Pomysł ten ma swoje plusy - tradycja obdarowywania malucha jest już mocno zakorzeniona, a nikt nie chce dostać kilka takich samych zabawek, egzemplarzy Biblii dla dzieci czy po prostu rzeczy niepotrzebnych lub niepraktycznych. Taka lista bardzo często ułatwia wybór gościom i gwarantuje, że wszystkie upominki będą trafione.

Jeśli więc dostałeś taką listę z sugestiami i coś z niej wpadło Ci w oko - śmiało, skorzystaj z niej! Będziesz miał pewność, że prezent z okazji chrzcin na pewno się spodoba i będzie użyteczny. Pamiętaj jednak, by do prezentu z listy dołożyć coś “od siebie” - symboliczną kartkę lub obrazek, figurkę aniołka, obrazek religijny z pięknym motywem lub różaniec.

Bardzo często ostatnio można spotkać się z rozwiązaniem, w którym rodzice dziecka przyjmującego chrzest całkowicie rezygnują z prezentów, zwłaszcza wartościowych lub tzw. “koperty” i na zaproszeniach zachęcają do wsparcia wybranej zbiórki charytatywnej lub wpłacenia dowolnej kwoty na konto konkretnej fundacji - to bardzo piękny, szlachetny i bezinteresowny gest.

Zobacz nasze propozycje: akcesoriów na Chrzest święty

A co jeśli nie ma listy proponowanych prezentów na chrzciny, a nie masz możliwości uzyskania sugestii od rodziców dziecka? W takiej sytuacji musisz wybrać najbardziej ponadczasowy i uniwersalny prezent na chrzciny, który będzie np. pamiątką dla dziecka na wiele lat, aż po dorosłość. Możesz kupić dziecku biżuterię na chrzest - łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem, kolczyki z motywem religijnym, bransoletkę czy zawieszkę.
Świetnie sprawdzi się również egzemplarz Biblii lub Pisma Świętego (niekoniecznie wydanie dla dzieci) lub wartościową książkę o tematyce religijnej, np. wybraną encyklikę Jana Pawła II.

Bardzo oryginalnym prezentem na chrzestikony religijne, przepiękne przedstawienia świętych i błogosławionych, patronów, aniołów są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych obrazów świętych. Ikony są wykonane na desce olchowej, ręcznie zdobione złotem płatkowym, a na odwrocie można zamieścić dowolną dedykację. To prezent ponadczasowy, uniwersalny i z pewnością taki, który będzie towarzyszył dziecku na każdym życia, również dorosłego i stanie się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

TELEFONICZNA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

511-802-868

kontakt@artykulyreligijne.pl

  • Zapraszamy do współpracy
  • Jeśli zainteresował Cię nasz asortyment i chcesz nawiązać współpracę - zgłoś się do nas ! Przygotujemy ofertę handlową idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.
   Pozdrawiamy
   Zespół AR :)

  • 511-802-868
  • kontakt@artykulyreligijne.pl
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl